Jak spakować szkło i porcelanę podczas przeprowadzki?

Każdy z nas ma w domu wiele przedmiotów szklanych, nie tylko z porcelany ale i szkła, które jest kruche i podatne na stłuczenie. By zabezpieczyć przedmioty te na czas przeprowadzki warto opakować je w materiał amortyzujący upadki i zderzenia przedmiotów ze sobą podczas transportu. Temu służy folia bąbelkowa, jak też różnego rodzaju pianki wypełniające.

Dokładne zabezpieczenie

Szklane przedmioty nie powinny się o siebie obijać, gdyż mogą się nie tylko stłuc ale i poobcierać. Malowana porcelana w szczególności jest narażona na takie uszkodzenia. Mając do transportu przykładowo serwis obiadowy zabezpieczmy każdy element osobno przekładając talerze tekturą, podobnie filiżanki. Przedmioty mniej foremne należy tak opakować i ułożyć aby nie było pomiędzy nimi luzu. W roli zabezpieczenia bardzo dobrze spisuje się folia piankowa lub bąbelkowa ale również tektura. Jeżeli elementy porcelany na to pozwalają można wkładać mniejszy w większy, jeden w drugi.

Czasochłonna praca

Zabezpieczenie szkła i jego spakowanie podczas przeprowadzki jest czasochłonne i pracochłonne. Niestety to jedyny sposób na to by uniknąć uszkodzeń. Oczywiście można zaryzykować i przewozić luzem szklanki i talerze wrzucone w karton. Jednak jeśli zależy nam na tym by nie ucierpiał nasz serwis obiadowy czy pamiątkowe kieliszki lub cenne filiżanki porcelanowe, warto je zabezpieczyć. Zabezpieczeń nigdy za dużo, zatem warto jest podwójnie a nawet potrójnie zabezpieczyć tak folią, jak też kartonem, czy pianką.

Szkło w transporcie

Szklane elementy w transporcie mogą zostać nie tylko stłuczone ale i porysowane. By uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek każdy element szklany, który potencjalnie mógłby być uszkodzony wystarczy opakować w folie, trzeba je też odpowiednio ułożyć w kartonach lub innych pojemnikach. Kiedy je zablokujemy, przestrzenie między nimi wypełnimy pianką lub innym materiałem z pewnością ograniczymy ryzyko uszkodzeń. To ważne w przypadku zarówno drobnych elementów ale i tych większych.

Przeprowadzka ze szkłem

Mając wiele przedmiotów szklanych i porcelanowych warto zacząć przygotowania do przeprowadzki wcześniej. Istotny jest plan pakowania, przygotowanie pudełek odpowiedniej ilości i wielkości. Każdy element winno się zabezpieczyć, a opakowania zbiorcze dodatkowo opisać uwaga szkło. Pudełka ze szkłem nie powinny być rzucane a przenoszone ostrożnie. Jeśli ich nie opiszemy nie będziemy wiedzieć co jest w środku, co może utrudnić również rozpakowywanie.

Podsumowanie

Oryginalnie pakowane serwisy obiadowe czy dekoracje porcelanowe mają liczne zabezpieczenia, kartonowe przekładki, foliowe ograniczniki, flizelinowe woreczki. Niestety gdy elementy porcelany szykujemy do przeprowadzki trudno jest o idealnie dopasowane zabezpieczenia. Wówczas możemy zdać się na porady internetowe lub własne doświadczenie, tudzież wyobraźnię.

+48 724 125 622