Jak zabezpieczyć telewizor i komputer podczas przeprowadzki?

Transport sprzętu elektronicznego podczas przeprowadzki wymaga zachowania ostrożności. Nie jest trudno uszkodzić monitor, telewizor czy zgubić jakiś element. Sprzęty takie jak komputer, czy telewizor kiedy są kupowane jako nowe transportowane są w styropianie, piankach i specjalnie dedykowanych kartonach szczelnie zabezpieczających sprzęt. Przeprowadzając się musimy sami zadbać o zabezpieczenie sprzętów. Jeżeli nie posiadamy oryginalnych pudełek musimy posiłkować się alternatywnymi kartonami, foliami czy piankami.

Zabezpieczenie telewizora

Bez względu na to jak duży mamy telewizor musimy go skutecznie zapakować na czas transportu. Przede wszystkim zabezpieczenia wymaga matryca LCD. Warto jest od przodu telewizor zasłonić plastrem styropianu lub co najmniej grubym kartonem mocując go taśmą. Również tył telewizora wymaga zabezpieczenia, jednak jego można owinąć folią bąbelkową lub inna pianką. Dobrze jest do telewizora zwinąć w kłębek kable i związać ze sobą. Zapobiegnie to zgubieniu lub pomyleniu kabli z innym sprzętem. Jeśli posiadamy karton na telewizor to doskonale, zabezpieczy on dodatkowo sprzęt przed uszkodzeniem. Im większy telewizor tym trudniej mu zapewnić bezpieczeństwo. W meblowozie winno się telewizor zablokować by się nie przewrócić w drodze. Służą temu uchwyty i pasy stabilizujące.

Przeprowadzka sprzętu komputerowego

Najwięcej trudności w pakowaniu i przeprowadzce sprawia zestaw komputerowy. W skład sprzętu komputerowego często wchodzi o wiele więcej sprzętów niż sam komputer. Również skaner, drukarka, kopiarka, mikrofon, kamera wymagają spakowania i bezpiecznego transportu. Podobnie jak telewizor również monitor wymaga zabezpieczenia. Dodatkowo komputer powinien zostać zabezpieczony przed wstrząsami. Jeżeli nie mamy możliwości opakowania go w styropian i karton możemy zapewnić mu bezpieczeństwo poprzez opakowanie w kołdrę, grubą piankę, kilkukrotną warstwę folii bąbelkowej itp. jeśli chodzi o sprzęt elektronicznych poza zabezpieczeniem przed uszkodzeniem, upadkiem, wstrząsem warto zadbać o zabezpieczenie przed nadmiernym zimnem, upałem i wilgocią. Sprzęty są dość wrażliwe na nagłe i duże zmiany temperatur. Bezsprzecznie nie można dopuścić do zalania ulewnym deszczem czy śniegiem komputera. Stad też zalecane jest owijanie sprzętów w folie, pakowanie w worki itd.

Pakowanie sprzętu elektronicznego to delikatne zadanie wymagające staranności. Nie może być zrobione byle jak, nie może też samo opakowanie uszkodzić sprzętu. Co więcej pakunki ze sprzętem dobrze jest opisać zawartością, zaznaczając także kierunek noszenia i ustawienia w transporcie (strzałka). Pakując sprzęt komputerowy w dużej ilości pamiętajmy o oznaczeniach przewodów, kabli i akcesoriów, by ich ze sobą nie wymieszać i nie pogubić. Jeśli transportujemy pojedyncze zestawy dla komfortu przeprowadzki dobrze jest nie dekompletować zestawu i skupić zarówno komputer, monitor jak i akcesoria peryferyjne w jednym opakowaniu zbiorczym.

+48 724 125 622