Blog

Jak zabezpieczyć rośliny podczas przeprowadzki?

Dla roślin zielonych każda przeprowadzka to spory szok. Czasem wystarczy donicy z żywym kwiatem zmienić miejsce w obrębie pokoju, mieszkania by roślina ucierpiała. A co dopiero transport samochodem i tak radykalna zmiana. By rośliny ucierpiały jak najmniej należy zadbać o ich warunki transportu pamiętając o unikaniu przemarznięcia, przegrzania jak i przeciągów.

czytaj dalej ⟶

Jak zabezpieczyć lampy podczas przeprowadzki?

Przeprowadzce podlega cały dobytek, nie tylko meble, ubrania czy elektronika, ale również takie przedmioty jak lampy. Wiele lamp jest bardzo delikatnych a w dodatku nieforemnych przez co trudno jest je spakować i zabezpieczyć na czas transportu. Mniejsze lampki i kinkiety można schować do pudełek, jednak większe lampy muszą zostać rozebrane lub opakowane tak aby nie uległy uszkodzeniom. Szereg lamp nie pozwala na ich rozłożenie, demontaż. Wówczas musimy postarać się o ich bezpieczny transport w całości. Podobnie jak meblom należy zabezpieczyć lampom ostre krawędzie, owinąć folią, pianką, nałożyć worek lub usztywnić stojak lampy kartonem, kijem, czy innym elementem.

czytaj dalej ⟶

Jak zabezpieczyć telewizor i komputer podczas przeprowadzki?

Transport sprzętu elektronicznego podczas przeprowadzki wymaga zachowania ostrożności. Nie jest trudno uszkodzić monitor, telewizor czy zgubić jakiś element. Sprzęty takie jak komputer, czy telewizor kiedy są kupowane jako nowe transportowane są w styropianie, piankach i specjalnie dedykowanych kartonach szczelnie zabezpieczających sprzęt. Przeprowadzając się musimy sami zadbać o zabezpieczenie sprzętów. Jeżeli nie posiadamy oryginalnych pudełek musimy posiłkować się alternatywnymi kartonami, foliami czy piankami.

czytaj dalej ⟶

W co pakować ubrania podczas przeprowadzki?

Spakowanie garderoby na czas przeprowadzki z pozoru wydaje się łatwe i szybkie, tymczasem okazuje się że nie zawsze jest to takie banalne. W zależności od ilości posiadanych ubrań może się to okazać sporym przedsięwzięciem. Ponadto rodzaj ubrań rzutuje również na sposób ich transportu. O wiele mniej uwagi możemy przyłożyć do pakowania bielizny, niż garniturów. Również zupełnie inaczej spakujemy klapki i sandały od szpilek, kozaków itp. Poza kwestia jak pakować i co pakować warto zastanowić się w co pakować ubrania. Najbardziej typowym rozwiązaniem jest pakowanie odzieży i obuwia w worki lub kartony.

czytaj dalej ⟶
+48 724 125 622