W co pakować ubrania podczas przeprowadzki?

Spakowanie garderoby na czas przeprowadzki z pozoru wydaje się łatwe i szybkie, tymczasem okazuje się że nie zawsze jest to takie banalne. W zależności od ilości posiadanych ubrań może się to okazać sporym przedsięwzięciem. Ponadto rodzaj ubrań rzutuje również na sposób ich transportu. O wiele mniej uwagi możemy przyłożyć do pakowania bielizny, niż garniturów. Również zupełnie inaczej spakujemy klapki i sandały od szpilek, kozaków itp. Poza kwestia jak pakować i co pakować warto zastanowić się w co pakować ubrania. Najbardziej typowym rozwiązaniem jest pakowanie odzieży i obuwia w worki lub kartony.

Suknie i sukienki

Niegdyś suknie i stroje przechowywało się w skrzyniach i kufrach, dziś raczej służą temu szafy, jednak jeśli się przeprowadzamy musimy zorganizować transport garderoby tak, by nic się nie zniszczyło, ubrudziło i nie zginęło. Suknie i sukienki nie należą do strojów łatwych w pakowaniu. To nie koszulka składana w kostkę. Niektóre sukienki można łatwo zrolować lub złożyć, jednak suknie balowe, zdobione, nietypowych kształtów nie da się złożyć. Dlatego trzeba je transportować rozwieszone. To jest jak najbardziej możliwe stosując odpowiednie pokrowce zabezpieczające. Tyczy się to zwłaszcza sukni teatralnych, balowych, które mogą być przewożone na specjalnych wieszakach mobilnych. Jeśli zaś chodzi o typowe suknie i sukienki starajmy się je zabezpieczyć co najmniej workiem lub pokrowcem. Jeśli nie przeszkadza nam ich wygniecenie można zastosować worki próżniowe, wówczas ubrania zajmują mniej miejsca i nie nachodzą wilgocią w razie niepogody, deszczu, mrozu itp. w czasie transportu.

Pakowanie garnituru

Co do zasady garnitury winny być transportowane rozwieszone w pokrowcach podróżnych, jednak jeśli nie mamy takie możliwości garnitury spakować można do walizek bądź pudełek. Zabezpieczy to materiał przed nadmiernym wygnieceniem jak i wszelkimi uszkodzeniami, w tym wilgocią, zaplamieniem itp. pakując garnitury w dużej ilości można pokosić się o ich zdekompletowanie okładając najpierw spodnie, a kolejno marynarki załamując rękawy do środka i zginając w połowie.

Codzienne ubrania

O wiele łatwiej pakuje się do przeprowadzki ubrania codzienne jak swetry, podkoszulki, jeansy, dresy czy kurtki. Odzież mniej wizytowa może zostać pakowana w worki jak i w kartony. Jeśli zdecydujemy się na worki zadbajmy o dopływ powietrza nakłuwając worek igłą, zapobiegnie to stęchliźnie i zaparzeniu się tkanin podczas podróży. Jeśli transport jest stosunkowo krótki ten etap można pominąć. Istotne jest jednak pakowanie ubrań. Pakując zwracajmy uwagę na porządek, nie zwijajmy ubrań w kulkę, gdyż nie tylko będą wymięte ale i zajmą więcej miejsca. Chcąc zminimalizować gabaryty pakunków warto jest odessać z worków powietrze. Jeśli wybierzemy karton pamiętajmy o ciężarze. Ubrania potrafią sporo ważyć. By karton nie rozpadł się dbajmy nie tylko o ilość ubrań w pudełku ale i jego udźwig.

Wybierając worki, kartony na ubrania zwracajmy uwagę na ich wielkość. Nie zawsze im większe pudełko tym lepsze. Z mniejszych worków łatwiej się wyciąga ubrania, segreguje itp. W większych pakunkach dobrze jest opisać zawartość. Od ubrań o wiele trudniejsze spakowanie jest obuwia. Pakując buty można wykorzystać przestrzenie wewnątrz obuwia jako przestrzeń na skarpetki, bieliznę i inne drobiazgi.

+48 724 125 622