Jak zabezpieczyć lampy podczas przeprowadzki?

Przeprowadzce podlega cały dobytek, nie tylko meble, ubrania czy elektronika, ale również takie przedmioty jak lampy. Wiele lamp jest bardzo delikatnych a w dodatku nieforemnych przez co trudno jest je spakować i zabezpieczyć na czas transportu. Mniejsze lampki i kinkiety można schować do pudełek, jednak większe lampy muszą zostać rozebrane lub opakowane tak aby nie uległy uszkodzeniom. Szereg lamp nie pozwala na ich rozłożenie, demontaż. Wówczas musimy postarać się o ich bezpieczny transport w całości. Podobnie jak meblom należy zabezpieczyć lampom ostre krawędzie, owinąć folią, pianką, nałożyć worek lub usztywnić stojak lampy kartonem, kijem, czy innym elementem.

Transport lamp sufitowych i kinkietów

Demontując lampy wraz z kloszami należy zadbać o to by nie dekompletować elementów przyłączeniowych, żarówek itd. Szkoda byłoby gdyby lampa w nowym miejscu okazała się uszkodzona lub zabrudzona, poplamiona itp. Opakowanie lampy służyć ma zaledwie na czas transportu podczas przeprowadzki, jednak musi być na tyle solidne by spełniło swą funkcję ochronną. Jeżeli lampy nie da się rozłożyć na mniejsze elementy należy zapewnić jej co najmniej opakowanie foliowe, najlepiej kartonowe, by jej w transporcie nie zabrudzić, uszkodzić. Jeśli chodzi o szklane klosze, również kinkietów należy zabezpieczyć je folią lub pianką przed zatłuszczeniem, porysowaniem. Dobrze jest również wykręcić źródła światła i opakować je w folie.

Lampy podłogowe i stojące

Lampy pokojowe często są bardzo kosztowne, a jednocześnie unikatowe w swej formie. Transport lamp wymaga ostrożności przy załadunku, przewożeniu jak i rozładunku. Z pewnością lampa nie można rzucać, nie można również na lampie układać ciężarów. Stojące lampy biurkowe i stołowe najlepiej transportować jest w kartonowych opakowaniach. Jeśli nam ich brakuje musimy postarać się o to by dobrze zabezpieczyć lampę przed uszkodzeniem w transporcie. Im wyższa lampa tym trudniej jest zapewnić jej stabilność i narażona jest na uszkodzenia. Pamiętać należy także o przewodach, które wymagają przypięcia do lampy i zwinięcia tak aby się nie plątały.

Lampki nocne

Mniejsze lampki jak biurkowe, czy lampki nocne warto spakować do pudełek i wypełnić np. ubraniami lub specjalną pianka pakową. Jeżeli tylko jest to możliwe lampkę należy rozebrać oddzielając klosz od podstawy, wykręcić źródło światła i elementy ułożyć tak by zajmowały możliwie najmniejsza powierzchnię. Zyskają wtedy bardziej foremny kształt niżeli w formie złożonej. Na najwięcej uszkodzeń narażone są klosze, dlatego też warto traktować je na równi ze szkłem.

Transport lamp, zwłaszcza z elementami szklanymi, papierowymi, tkaninowymi nastręcza wiele zachodu. Odpowiednio opakowując i zabezpieczając lampę minimalizujemy ryzyko uszkodzenia. Nawet kiedy lampa się przewróci lub spadnie na nią jakiś karton, czy będzie padał deszcz nic się jej nie stanie. To główny cel, by lampa dotarła na planowane miejsce w całości i nienaruszona.

+48 724 125 622